close
Site Dili: 
 
Üye Bölümü    
Kullanıcı Adı: Şifre:  
Beni Hatırla
Şifrenizi mi unuttunuz?  
Haberler Oyla Üyeler Çöpçatan Hikayeler Makaleler Partiler Sohbet
Cinsiyetim
Aradığım
Yaş Aralığı ve
Ülkesi
Fotoğraflı
Haberler
  01.05.07
Msn adresleri ne artık son!!
Bildiri
Bu sistemde yer alan üyelerin yapacağı kanunsuz davranış ve hareketlerden kesinlikle Hosmubosmu.Net ve ekibi sorumlu değildir. Hosmubosmu.Net'e üye olan kullanıcılar Kullanım Şartlarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırlar.
Hemen ÜYE OL!
Rumuz
Email
Ülke
Üye Blog Arşivi
COMMON_PHOTO
tuche Adlı Üyenin Blogu
[ Blogu Göster ]
[ Blog arşivi ]
[ Profili Göster ]

Bulundu 1 Kayıt
En güzel dostluklar genç yıllık döneminde başlar @ [ 21.11.2011 | 4:07AM ]
Süper
Genç kızlık yılları harikadır. Tabi bu dönemde yaşanan arkadaşlıklar da!
En Güzel Arkadaşlıklar Genç Kızlık Yıllarında Başlar!

Düşünsenize, hayatımızın bu kadar karışık bir dönemini arkadaşlarımızın desteği ve onların şen kahkahaları olmadan nasıl geçirebiliriz ki? En yakın dostumuzun “her şey çok daha güzel olacak” ya da “bu elbise sana çok yakışıyor” veya “sanırım senden hoşlanıyor” telkinleri olmasa bir genç kızın hayatı sıkıcı olmaz mı?

Bilirsiniz, kadınların en ayrıcalıklı yanlarından biri birbirleri ile kurdukları güçlü bağ ve dayanışmadır. Bu bağın en sağlam olduğu dönem genç kızlık yıllarıdır. Bir genç kızın mutluluğu için olmazsa olmaz şeylerden biri sırdaşı olabilecek kız arkadaşlardır. Bu, yemek ve su kadar doğal bir ihtiyaçtır.

İyi bir dost sizin için hayatı kolaylaştırır, kendinizi rahat ve huzurlu hissetmenizi sağlar. Birisinin size gerçekten anladığını hissetmek güzeldir. Eğer bu dostların kıymetini bilirseniz tüm hayat boyu yanınızda olacak ve daha uzun seneler sırlarınızı, kederlerinizi ve tabi ki çılgınlıklarınızı dinleyecek bir arkadaşa sahip olabilirsiniz.

Peki, bu kadar değerli ve özel bir ilişkiyi nasıl koruyabilir ve devam ettirebilirsiniz? Öncelikle hislerinizde ve hareketlerinizde samimi olmalı ve karşınızdakine güvenmelisiniz. Bunu başardıktan sonra, aşağıdaki önerilerimize kulak vererek ömür boyu sürecek dostluklar kurabilirsiniz.

1. Ona ne kadar değer verdiğinizi gösterin. ‘Bunu zaten biliyor’ diye düşünmeyin, sevildiğini bilmek güzeldir ama bunu hissetmek çok daha güzeldir. Arada bir ona en sevdiği çikolatayı ya da dergiyi alıp kapısına gidin. Ailenizle gideceğiniz eğlenceli bir yere onu da davet edin. Hiç sebepsiz yere sarılın, sırf içinizden geldi diye.
2. İyi bir dinleyici olmak önemlidir. Unutmayın ki sizin anlatmaya ihtiyacınız olduğunda dostunuz hep yanınızda oldu ve hiçbir zaman dertlerinizi dinlemekten sıkılmadı. Siz de aynısını ona borçlusunuz. Her başarısında takdir etmeli her yenilgisinde teselli etmelisiniz. Bir şeyler anlatırken ona ilgilendiğinizi ve dinlediğinizi gösterin, örneğin sorular sorun. Size gerçekten dinleyen birisinin olması bazen en güzel ilaçtır.
3. Ona öncelik verin. Erkek arkadaşınız akşamki halı saha maçına gelmeniz için ısrar etse de, siz en yakın arkadaşınızın kardeşine hediye bakmak için ona eşlik edin. Okulun en havalı kızı evindeki partiye sadece sizi çağırdı, ama en yakın arkadaşınız davetli listesinde yok mu? Gitmeyin. Öncelikleri belirlerken şunu hep akılda tutun, havalı kızlar ya da erkek arkadaşlar geçicidir, gerçek dostluklar ise bir ömür sürer.
4. İyi bir sırdaş olun! Size güveniyor. Bu güvene asla ihanet etmeyin.
5. Her zaman destekleyici olun. Verdiği karar yanlış dahi olsa onun yanında durmanız gerekir. İstediğiniz kadar kızabilir, eleştirebilir, yönlendirebilirsiniz. Ama sadece baş başayken. Dışarıya karşı hep birlik içinde olun.
6. Kızgın olduğunuzda söyleyin. Sorunlarınızı konuşarak çözmeye çalışın, sessiz kalarak değil. İçe atılan hisler sonraları daha büyük problemler yaratırlar. Arkadaşlığınıza ve aranızdaki bağın gücüne güvenin ve doğruyu söylemekten korkmayın.
7. Ölçülü olun. En kızgın anlarınızda dahi ölçülü konuşun, kantarın topuzunu kaçırmayın. Saldırgan olmak, avaz avaz bağırmak işleri daha kötü yapar. Ona nasıl hissettiğinizi ve neden böyle düşündüğünüzü sakince anlatın.
8. Özür dilemek büyüklüktür. Hata yaptığınızda özür dilemekten gocunmayın. Onu olduğu gibi kabullenin, değiştirmeye çalışmayın. Ve sakın unutmayın; bu kavgayı kaybetmek arkadaşınızı kaybetmekten iyidir.

Biz kadınlar arasındaki bağ çok özeldir. Erkekler bir araya geldiklerinde bir şeyler yapar, eğlenirler. Oysa biz kadınlar dostlarımızla bir arada olduğumuzda hayatımızı, en özel anılarımızı paylaşırız. Bu sayede kendimize olan güvenimiz artar, dış baskılara karşı direnç kazanır, hayata karşı daha güçlü durabiliriz. Kadın olduğumuz için çok şanslıyız!
[ 0 Yorumlar ]

Bulundu 1 Kayıt
Hakkımızda | Gizlilik | Kullanım Şartları | Sözlük/Yardım | Tavsiye Et | İletişim
Hosmubosmu.net © 2007 - 2019